Komunikat startowy

Organizator

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach oraz „Oriento Expresso Team” w dniu 31/08/2019 organizują rajd przygodowy mający na celu przedstawienie atrakcji ziemi Pobiedziskiej i jej okolic oraz krzewienie kultury fizycznej wśród mieszkańców Pobiedzisk i przyjezdnych turystów.

Partnerzy

Baza rajd

Baza rajdu będzie się mieścić na stadionie miejskim OSiR w Pobiedziskach przy ulicy Kiszkowskiej 7. Baza będzie czynna dla uczestników od godziny 8:00 do godziny 20:00. W bazie mieścić się będzie biuro zawodów, w którym przed startem należy odebrać numer startowy. Ponadto szatnie i prysznice, gdzie będzie można się przebrać, a po zawodach wykąpać.

Harmonogram zawodów

Sobota 31 sierpień 2019

8:00 – otwarcie biura zawodów (odbiór numerów startowych)
8:45– odprawa techniczna (Rynek w Pobiedziskach)
9:00 – start Pobiedziska Adventure Race (Rynek w Pobiedziskach)
19:00 – limit dotarcia zespołów na metę
20:00 – zamknięcie bazy rajdu

Trasa i Uczestnictwo

Trasa rajdu liczyć będzie około 70-80km, którą trzeba będzie pokonać na rowerze, biegiem oraz kajakiem w zespołach dwuosobowych wykonując po drodze w określonych miejscach przewidziane przez organizatora zadanie specjalne.

Prolog – zadanie logiczne

Etap 1 – rower około 30 km

Etap poprowadzony w większości po drogach utwardzonych. Nawigacja prosta. Kolejnosc zaliczania punktów obowiązkowa.
Po drodze etap pieszy BnO jako ZS.

Etap 2 – bieg na orientację około 7 km

Trudniejszy nawigacyjnie odcinek na mapie do BnO 1:10000. UWAGA! Kolejność zaliczania punktów nie jest obowiązkowa. Na tym etapie będzie dostępny przepak, który trzeba zdeponować przed rajdem w bazie zawodów. Max. jedna torba/plecak 40l na zespół. Dostęp do toreb dwa razy podczas rajdu.

Etap 3 – rower około 30 km

Etap częściowo poprowadzony po drogach asfaltowych jak i po szutrach i duktach leśnych. Koniec etapu znajduje się w bazie zawodów z dostępem do wszytskich waszych rzeczy.

Etap 4 – kajak 6 km (w połowie etapu 3)

Pętla na pobliskim jeziorze. Start i meta etapu w tym samy miejscu.

Zadania specjalne

Na trasie rajdu odbędzie się 5 zadań specjalnych do wykonania przez uczestników

Kary za opuszczenie zadania to dodatkowe 45min do wyniku na mecie.

Sprzęt niezbędny do wykonania zadań specjalnych zapewnia organizator.

Zadania na niektórych punktach może być wykonywane niezależnie przez kilka ekip w jednym momencie, na jednym z punktów decyduje kolejność dotarcia na punkt.

Jedzenie

Organizator nie zapewnia punktów odżywczych na trasie. Całe jedzenie i picie zawodnicy muszą mieć ze sobą na starcie lub mogą dokupić sobie coś w mijanych na trasie sklepach.

Organizator zapewnia posiłek regeneracyjny po zawodach na mecie rajdu.

Bezpieczeństwo na trasie

Prosimy zachować szczególną ostrożność podczas przekraczania dróg asfaltowych.

Ze względów bezpieczeństwa poruszanie się rowerami drogą główną Poznań-Gniezno zostało zakazane. Podczas etapu kajakowego obowiązkowo należy mieć ubrany kapok, a podczas etapów rowerowych kask rowerowy. Obowiązkiem każdego uczestnika jest posiadanie naładowanego telefonu komórkowego. Organizator nie zapewnia ubezpieczenia NNW.

Klasyfikacja końcowa

O miejscu w klasyfikacji decyduje liczba potwierdzonych punktów kontrolnych, w przypadku takiej samej liczby potwierdzonych punktów kontrolnych o miejscu decyduje czas. Po przekroczeniu limitu czasu zawodnikowi odejmowane są punkty (0.1 PK za każdą minutę spóźnienia). Przy spóźnieniu większym niż 30 minut zawodnik nie jest klasyfikowany.

Schemat trasy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *