Komunikat startowy

Organizator

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach oraz „Oriento Expresso Team” w dniu 29/09/2018 organizują rajd przygodowy mający na celu przedstawienie atrakcji ziemi Pobiedziskiej i jej okolic oraz krzewienie kultury fizycznej wśród mieszkańców Pobiedzisk i przyjezdnych turystów.

Partnerzy

  • Ośrodek „Liljówka” Stęszewko
  • „Gród Pobiedziska”
  • „KuwakaWake Ośrodek sportów wodnych Pobiedziska”
  • „Sobiesław Zasada Centrum”
  • Skansen Miniatur Pobiedziska

Baza rajdu

Baza rajdu będzie się mieścić na stadionie miejskim OSiR w Pobiedziskach przy ulicy Kiszkowskiej 7. Baza będzie czynna dla uczestników od godziny 8:00 do godziny 20:00. W bazie mieścić się będzie biuro zawodów, w którym przed startem należy odebrać numer startowy. Ponadto szatnie i prysznice, gdzie będzie można się przebrać, a po zawodach wykąpać.

Harmonogram zawodów

Sobota 29 wrzesień 2018

8:00 – otwarcie biura zawodów (odbiór numerów startowych)
8:45– odprawa techniczna i rozdanie map
9:00 – start Pobiedziska Adventure Race
19:00 – limit dotarcia zespołów na metę
20:00 – zamknięcie bazy rajdu

Trasa i Uczestnictwo

Trasa rajdu liczyć będzie około 70km, którą trzeba będzie pokonać na rowerze, biegiem oraz kajakiem w zespołach dwuosobowych wykonując po drodze w określonych miejscach przewidziane przez organizatora zadanie specjalne.

Prolog – bieg
Prosty bieg na orientację po okolicy stadionu miejskiego.

Etap 1 – rower 25km
Etap poprowadzony w większości po drogach leśnych. Nawigacja prosta. Kolejnosc zaliczania punktów obowiązkowa.

Etap 2 – bieg na orientację 10km

Trudniejszy nawigacyjnie odcinek na mapie bno 1:15000. UWAGA! Kolejność zaliczania punktów nie jest obowiązkowa. Etap ten znajduje się w połowie trasy rowerowej, wszystkie rzeczy potrzebne do jego pokonania należy zabrać ze sobą na rower (buty biegowe, odzież).

Etap 3 – rower 25km

Etap częściowo poprowadzony po drogach asfaltowych jak i po szutrach i duktach leśnych. Koniec etapu znajduje się w bazie zawodów z dostępem do wszytskich waszych rzeczy.

Etap 4 – kajak 5km

Pętla na pobliskim jeziorze. Start i meta etapu przy bazie zawodów z dostępem do rzeczy w bazie.

Etap 5 – bieg 5km
Bardzo szybki etap biegowy po miescie Pobiedziska, start i meta w bazie zawodów.

Zadania specjalne

Na trasie rajdu odbędzie się 6 zadań specjalnych do wykonania przez jednego z uczestników, wybór należy do uczestników i to oni decydują kto wykonuje zadanie w ich zespole.

Kara za niewykonanie zadania to 45min.

Sprzęt niezbędny do wykonania zadań specjalnych zapewnia organizator.

Dwa pierwsze zadania znajdować sie beda w „Grodzie Pobiedziska” i „Skansenie Miniatur” oddalonych od siebie ok 50m. Zawodnicy sami beda mogli wybrać, które z zadań wykonają jako pierwsze, by ewentualnie nie czekać w kolejce do wykonania zadania w Grodzie. Zadanie w Skansenie można wykonywać niezależnie przez kilka ekip w jednym momencie.

Trzecie zadanie odbedzie się w ośrodku „Liljówka”.

Czwarte zadanie to niespodzianka w „Sobiesław Zasada Centrum”.

Piate to zadanie przygotowane zostanie przez „KwakaWake Pobiedziska”

Ostatnie zadanie to pokonanie ścianki wspinaczkowej w Zespole Szkół w Pobiedziskach.

 

Jedzenie

Organizator nie zapewnia punktów odżywczych na trasie. Całe jedzenie i picie zawodnicy muszą mieć ze sobą na starcie lub mogą dokupić sobie coś w mijanych na trasie sklepach.

Organizator zapewnia posiłek regeneracyjny po zawodach na mecie rajdu.

Bezpieczeństwo na trasie

Prosimy zachować szczególną ostrożność podczas przekraczania dróg asfaltowych.

Ze względów bezpieczeństwa poruszanie się rowerami drogą główną Poznań-Gniezno zostało zakazane, co zostalo uwzglednione rowniez na mapie trasy rowerowej. Podczas etapu kajakowego obowiązkowo należy mieć ubrany kapok, a podczas etapów rowerowych kask rowerowy. Obowiązkiem każdego uczestnika jest posiadanie naładowanego telefonu komórkowego. Organizator nie zapewnia ubezpieczenia NNW.

Klasyfikacja końcowa

O miejscu w klasyfikacji decyduje liczba potwierdzonych punktów kontrolnych, w przypadku takiej samej liczby potwierdzonych punktów kontrolnych o miejscu decyduje czas. Po przekroczeniu limitu czasu zawodnikowi odejmowane są punkty (0.1 PK za każdą minutę spóźnienia). Przy spóźnieniu większym niż 30 minut zawodnik nie jest klasyfikowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *